Wrestling with Language
Workshop s názvem Wrestling with language povede Florent Golfier a bude realizován v Uměleckém centru UP (Konvikt, Divadelní sál).
E-přihláška ke kurzu bude k dispozici na:
https://czv-up.upol.cz/cs/registration/2168/detail/terms
Kurzovné za workshop činí 2 300,- Kč.
Anotace:
“Mluvený jazyk je tělo, je živým stvořením”, jak píše John Berger. Wrestling with language je interdisciplinární pohybově-lingvistická laboratoř zaměřená na téma “mnohojazyčnosti”. Společně se budeme věnovat průzkumu možností propojení pohybu a jazykovědy. V průběhu několika dní rozvinou účastníci a účastnice pod vedením lektora performativní způsoby (nenormativního) vyjádření svých myšlenek, znalostí a pocitů spojených s jazykem a mnohojazyčností. Pro účast v dílně postačí jen opravdový zájem a není třeba předchozí znalost tance či jazykovědě.
Workshop Wrestling with language navazuje na Golfierův dlouhodobý výzkum mnohojazykovosti „Babylonská Trilogie“ (vice viz stránky projektu), na kterém spolupracoval rovněž s laboratoří psycholingvistiky Technické univerzity v Dortmundu.
Florent Golfier je “performer a transformer“ působící v česko-francouzském kolektivu tYhle. Narodil se v Nancy ve Francii, kde studoval nejdříve činohru a pak se dostal do Ateliéru klaunské, scénické a filmové tvorby na JAMU v Brně, kde se začal věnovat fyzickému divadlu a modernímu tanci. Kromě sólového autorského představení Umbilicus (2014) spolupracuje od roku 2013 s Lukášem Karáskem. Spolu dávají vzniku inscenacím Tešlon a Frkl, Les Fantômes a Pierer, která jsou uváděna nejen na českých scénách, ale i v zahraničí. Dále se jako interpret objevuje v inscenacích, jako jsou Pisum Sativum (Karine Ponties, 2012), Anatomie těla v tanci (Carlo Locatelli 2014), Mimo provoz (Vít Nezval, 2015), „12“ (Kitt Johnson, 2015) a v rámci spolku tYhle v představení Un (Marie Gourdain, 2016). Spolupracuje se Studiem Alta, festivalem Tanec Praha, olomouckým Divadlem na cucky nebo Brněnským Centrem experimentálního divadla.