Praktická stáž na Velvyslanectví ČR ve Stockholmu, Švédsko

Ilustrační foto: marsjo, pixabay.com
Pondělí 20. květen 2024, 10:25 – Text: -ap-

Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu vyhlašuje výběrové řízení na stáž v období srpen 2024 až leden 2025 pro studenty a čerstvé absolventy vysokých škol. Stáž je vhodná pro studenty oborů mezinárodních vztahů, politologie, ekonomie, evropských studií, skandinávských studií a komunikace, ale není na tyto obory limitována.

ZÚ Stockholm nabízí stáže v odvětvích komunikace a PR, politické analýzy zejména se zaměřením na bezpečnost a ekonomické diplomacie. Stážisté se mohou zaměřit na jedno i více odvětví.

Pracovní náplní

• podpora při realizaci projektů
  • spolupráce při zpracování analytických zpráv a průzkumu
  • účast na některých jednáních, briefinzích a konferencích
  • příprava příspěvků a správa sociálních médií
  • administrativní podpora ZÚ

Minimální doba pobytu: 3 měsíce

Preferovaná doba pobytu: 5měsíců

Délka stáže: min. 3 měsíců s možností prodloužení – v druhé pol. 2024

Předpoklady úspěšného žadatele

• státní občanství ČR
  •  trestní bezúhonnost
  • výborná znalost českého a anglického jazyka, znalost švédštiny je výhodou
  • výborná znalost práce ne PC
  • zájemce je studentem na VŠ v bakalářském, magisterském nebo na magisterské studium navazujícím doktorském studijním program
  • nebo absolventem bakalářského nebo magisterského studia nejpozději do jednoho roku po jeho ukončení.

V případě zájmu o stáž zašlete na emailovou adresu stockholm@mzv.gov.cz

• strukturovaný životopis
  • motivační dopis obsahující: upřesnění specializace, okruhu zájmu, preferovaný termín
  • potvrzení o studiu nebo doklad o úspěšném absolvování studia
  • ormulář „Žádost o uskutečnění stáže
  • formulář „Souhlas se zpracováním osobních údajů
  • formulář „Prohlášení fyzické osoby o svéprávnosti
  • kopii občanského průkazu se souhlasem k pořízení kopie
  • výpis z rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců)

Vybraný uchazeč si může požádat o stidpendium v rámci programu Erasmus+ ve výši 750 EUR/měsíc + cestovní pojištění.

Další informace jsou k dispozici na stránkách MZV ČR.