FREEMOVER na rok 2025

Pondělí 30. září 2024, 11:00

Proděkanka pro zahraniční záležitosti FF UP doc. Mgr. Pavlína Flajšarová, Ph. D., vyhlašuje výběrové řízení na výjezdy studentů do zahraničí v rámci programu Freemover.

PODMÍNKY

• Student FF UP si může podat přihlášku na studijní, pracovní, výzkumný či konferenční pobyt (s aktivním výstupem) v zahraničí, výzkumný a konferenční pobyt je určen pouze pro doktorandy.
  • Přihlášku si může podat student, který plánuje uskutečnit svůj výjezd v termínu od 1. 1. 2025 do 31. 12. 2025, tzn. v LS 2024/25, nebo v ZS 2025/26, nebo student, který plánuje vyjet na dva semestry, tj. na celý AR 2025/26.
  • Program je určen pro studenty FF UP všech typů (prezenční i kombinovaná) i forem studia (BSP, NMSP a DSP).
  • Upřednostňovány jsou studijní, pracovní, výzkumné, konferenční pobyty mimo EU, nevylučují se ale ani výjezdy do EU (důležitým kritériem je důvod výjezdu, záměr).
  • U výjezdu za účelem studia (semestrální pobyty) jsou upřednostňován výjezdy v rámci smluv FF/UP o přímé spolupráci (smlouvy viz Mapa mobilit FF UP), nevylučují se ale ani výjezdy mimo smluvní parterství FF/UP, pokud si to student s danou školou domluví. V tomto případě ale student musí počítat s tím, že po něm zahraniční škola bude vyžadovat zaplacení školného.
  • Upřednostňovány jsou výjezdy studentů vyšších ročníků (ideálně 2. a 3. roč. BSP, 1. a 2. roč. NMSP, DSP kdykoliv).
  • Délka trvání výjezdu:
  1. výjezd na praxi - minimálně 2 měsíce
  2. studijní výjezd - min. 3 měsíce, max. 10 měsíců (doporučuje se 1 - 2 semestrální pobyt) v souladu s podmínkami smlouvy o přímé spolupráci
  3. výjezd na výzkumný pobyt - pro studenty DSP -  min. 1 měsíc, max. 2 měsíce
  4. výjezd na konferenci (s aktivním výstupem) - 1 a více dnů
  • Výše finanční podpory není programem určena, Výše přidělené finanční podpory závisí na počtu přihlášených, dále pak na rozpočtu jednotlivce a na celkovém rozpočtu FF UP na výjezdy do zahraničí. Student musí počítat s případným kofinancováním z jiných zdrojů.
  • Student, který plánuje vyjet v rámci smlouvy o přímé spolupráci, neplatí partnerské škole poplatky za školné.
  • Student obdrží na výjezd do zahraničí paušál, z kterého si hradí vše, co se týká výjezdu, tj. dopravu, ubytování, náklady na živobytí, poplatky za vízum, očkování atd.
  • Studentovi, který je vyslán Univerzitou Palackého do zahraničí, bude poskytnuto cestovní pojištění do zahraničí od UP zdarma.
  • PŘIHLÁŠKA (pouze on-line) + požadované dokumenty k přihlášce se podávají přes Nabídku výjezdu v IS STAG: Moje studium - ECTS výjezdy - Nabídka výjezdů. Názvy VŘ jsou uvedeny níže.
  • NÁVOD  jak si podat přihlášku ve STAGu najdete na tomto odkaze. Povinným dokumentem k podané přihlášce je Žádost o finanční podporu a motivační dopis. Více informací najdete v konkrétní Nabídce výjezdu ve STAGu.
  • Student, který vyjíždí na semestr či dva za účelem studia, je povinen získat na zahr. škole min. 20 kreditů za semestr, viz Směrnice o výjezdech do zahraničí, ostatní výjezdy jsou ohodnoceny kredity dle délky a dle typu výjezdu.
  • Výjezd do zahraničí je studentovi uznán formou kreditů. Podmínkou pro uznání výjezdu (studijního, pracovního, výzkumného, výjezd na konferenci) je před odjezdem do zahraničí katedrou schválená smlouva (Learning Agreement).

Ve STAGu jsou vypsány tyto nabídky výjezdů (výběrová řízení):

1) Na LS 2024/25:

• FREEMOVER na LS 2024/25 - DOKTORANDI - určeno pouze studentům DSP (konference, výzkumné pobyty)
  • FREEMOVER na LS 2024/25 - ČÍNA a TAIWAN - určeno pouze pro studenty KAS, čínské sekce
  • FREEMOVER na LS 2024/25 - VIETNAM - určeno pouze pro studenty KAS, vietnamské sekce
  • FREEMOVER na LS 2024/25 - INDONÉSIE - určeno pouze pro studenty KAS, indonéské sekce
  • FREEMOVER na LS 2024/25 - KOREA - určeno pouze pro studenty KAS, korejské sekce
  • FREEMOVER na LS 2024/25 - LATINSKÁ AMERIKA - určeno pouze pro studenty KRS a KRP
  • FREEMOVER na LS 2024/25 - OSTATNÍ - určeno zájemcům o studium i praxi v zahraničí z jiných kateder, než z výše jmenovaných

FREEMOVER na LS 2024/25 - JAPONSKO - určeno pouze pro studenty KAS, japonské sekce - UŽ JE UZAVŘENO.

2) Pro výjezdy na ZS 2025/26, příp. pro výjezd na celý AR 2025/26:

• FREEMOVER na ZS 2025/26 - DOKTORANDI - určeno pouze studentům DSP (konference, výzkumné pobyty)
  • FREEMOVER na ZS nebo na AR 2025/26 - ČÍNA a TAIWAN - určeno pouze pro studenty KAS, čínské sekce
  • FREEMOVER na ZS nebo na AR 2025/26 6 - VIETNAM - určeno pouze pro studenty KAS, vietnamské sekce
  • FREEMOVER na ZS nebo na AR 2025/26 - INDONÉSIE - určeno pouze pro studenty KAS, indonéské sekce
  • FREEMOVER na ZS nebo na AR 2025/26 - KOREA - určeno pouze pro studenty KAS, korejské sekce
  • FREEMOVER na ZS nebo na AR 2025/26 - LATINSKÁ AMERIKA - určeno pouze pro studenty KRS a KRP
  • FREEMOVER na ZS nebo na AR 2025/26 - OSTATNÍ - určeno zájemcům o studium i praxi v zahraničí z jiných kateder, než z výše jmenovaných

FREEMOVER na ZS nebo na AR 2025/26 - JAPONSKO - určeno pouze pro studenty KAS, japonské sekce - UŽ JE UZAVŘENO.

TERMÍN pro podání přihlášky: od 23. září do 20. října 2024

VÝSLEDKY: vyrozumění je žadatelům posláno na školní e-mail nejpozději do 31. 12. 2024.

Případné dotazy Vám zodpoví Jana Hořáková, referentka zahraničního oddělení FF UP, na on-line setkání, které se uskuteční 3. října v 15:30.

Možnosti výjezdů do zahraničí - Freemover, CEEPUS, AIA – vládní stipendia aj.
Time: Oct 3, 2023 03:30 PM

UŽITEČNÉ ODKAZY:

1) https://www.ff.upol.cz/de/studenti/zahranicni-mobility/moznosti-vyjezdu-do-zahranici/#c27588

2) https://www.ff.upol.cz/de/studenti/zahranicni-mobility/administrace-vyjezdu/

3) https://www.ff.upol.cz/de/studenti/zahranici/studenti-ff-ve-svete/